İngilizce

İngilizce dersiyle birlikte öğrencilerimizin hafızalarını güçlendirip ve dikkat sürenizi arttırıyoruz.Konsantre olmaya zorlayarak problem çözme becerilerini geliştiriyoruz. Bir dilden diğerine geçiş yapmayı öğrenirken, çoklu görev yeteneklerini geliştiriyoruz. 

Anadilde içinde bulunduğunuz duygusal tepkilerden ve önyargılardan uzaklaşır ve gerçeklere dayanan sistematik net kararlar alırsınız. Yabancı dil öğrenmenin en büyük avantajı beyni daha çok kullandığınız için algılarınız daha gelişmiş olur. Düşünme ve problem çözme gibi temel öğrenme becerilerini ortaya çıkartmış olmanızdır. Birden fazla dil konuşmak, birden fazla şekilde düşünebilme anlamına gelir. 

Yeni bir dil öğrenmek sizi kendi dilinizin temelleri hakkında daha bilinçli hale getirir. Kelime bilgisi, fiil, kavrama, deyimler ve cümle yapısı gibi terimler günlük kullanımda daha anlamlı hale gelir. İki dil arasında karşılaştırma yapıp aradaki farklar aklınızda kalacaktır.

Dünya hakkındaki anlayışınızı zenginleştirmenin en iyi yollarından biri, normalde iletişim kurma şansına sahip olamayacağınız insanlardan iletişim kurup yeni bakış açıları araştırmaktır. Farklı görüşler kazanacağınız için size global dünyayı farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır.

 

ingilizce ogrenme yollari