KURUCUMUZDAN MESAJ

                                                                                                      

 

Değerli Öğrencilerimiz ve Sevgili Velilerimiz;

Bizler okulumuzu;  öğrencilerimize ileride kazanacakları meslekler ile birlikte,kendini tanıma, kendisi ve toplumu için doğru karar alabilme, sportif,sanatsal ve akademik başarı yetisini kazandırma  amacı ile kurduk.Nitelikli,altyapısı eksiksiz hazırlanmış,güçlü ve dinamik eğitimci kadrosu ile butik okul konseptinde eğitime yeni bir formül  modeli ile hayata geçirdik..

Doğru Formül Koleji ; milli ve manevi değerlerine bağlı,her biri saygın kişilik sahibi,özgüvenli,sorgulayan,insana duyarlı,insan odaklı, ülkesine ve bayrağına bağlı nesiller yetiştirmek inancıyla eğitimcisi ,velisi  ve çalışanları  ile bütünleşmiş ,başarıya odaklanmış ve başarı sağlayacak azim ve kararlılığa sahiptir.Önceliğimiz çocuklarımızın çocukluğunu yaşayarak mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte çocuğumuzun bireysel farklılıklarını dikkate alarak onların eğitim almalarına olanak sağlamaktır. Çünkü her çocuğun “biricik” olduğunun farkındayız. Her öğrencimizin ihtiyaçlarına uygun, farklı yöntem ve tekniklerle eğitim – öğretim hayatına devam etmesini önemsiyoruz.

Tüm bu başarıları elde ederken Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” sözü bize büyük bir ilham verdi. Çünkü biz muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için milli ve manevi değerleri kuvvetli, çalışkan, dürüst, vizyoner bir nesil yetiştirmekten başka bir yol görmüyoruz.

Sizleri de ulusal ve uluslararası eğitim otoritelerinin dünyaya örnek gösterdiği başarı hikayemizde yer almaya davet ediyor, yaşam boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

 İsmail AKKAŞ             

 Doğru Formül Okulları Kurucusu